PostHeaderIcon Łowisko

Witamy serdecznie w Oleśnikowej Dolinie.

Znajdujemy się około 60 km od Warszawy w okolicach Grójca. Na naszym terenie są 3 połączone stawy, udostępnione do wędkowania (przy parkingu). Szczegóły w regulaminie.

Wielkość stawów  to około 4,3 ha, przez który przepływa (z północy na południe) rzeczka Mogielanka. Głębokość zbiornika waha się od 0, 80 do 2, 5 m. – średnio 1, 5 m. Dno jest zróżnicowane z mulistymi fragmentami oraz twardymi górkami. Występują również zaczepy w szczególności w północnej części zbiornika do wysokości 2 wysp. Na południu znajduje się parking, toaleta oraz barek, w którym można dobrze zjeść oraz zakupić napoje.
Prowadzimy sprzedaż zanęt i robaczków i drobnych akcesoriów wędkarskich.W stawie pływają następujące gatunki ryb: karasie - również złociste, płocie, liny, karpie (do 21,24 kg), amury (do 10 kg), tołpygi, sumy (aktualny rekord łowiska 38,74 kg), szczupaki (do 10 kg), sandacze, jesiotry, pstrągi, okonie i inne, które występują w cenniku.Nasze łowisko jest atrakcyjne dla początkujących jak i doświadczonych wędkarzy oraz osób, które lubią spędzać czas na łonie natury. Hit 2012 r - jesiotry , największy złowiony w 2012 r waga - 15,10 kg.Niestety w sierpniu został zamęczony przez wedkarza jesiotr  (WALLY) ,bardzo długi hol, ok 30 min  i wpuszczeny od razu do wody bez natleniania i reanimacji , opadł na dno i się udusił . Ważył 17 kg.

W miesiacu sierpniu i wrześniu 2012 na łowisko zostały wpuszczone  duże karpie .21 sztuk karpi o wadze od 10 do 21,24 kg ,ten najwiekszy to karp pełnołuski 102 cm długości. Wpuszczono jeszcze trzy  sztuki pełnołuskie  w przedziale 13,5-17,40 kg , golas 19,30 kg i inne piekne karpiki.


Jeśli pragniesz odpocząć od zgiełku miasta, poczuć na kiju hol dużej ryby i spędzić czas w miłym towarzystwie…..

Serdecznie zapraszamy.

Wszelkich informacji na temat łowiska oraz  rezerwacji stanowisk wędkarskich , udziela gospodarz łowiska Mateusz ,  tel  601 171 688. 

W sprawie noclegów prosimy o kontakt telefoniczny pod numer  0 603 959 660.

Podstawowe artykuły wędkarskie kupimy na miejscu w sklepiku .

Uwaga . Łowisko już otwarte , w związku z intensywnymi opadami deszczu i podnoszącym sie poziomem rzeki , przerwa została zakończona.

 • Rezerwacja on-line
 • UWAGA
  Po zaakceptowaniu rezerwacji przez administratora w ciągu 24 godzin otrzymasz na swój adres e-mail potwierdzenie akceptacji.
 • W zwiazku z tym że wiele osób rezerwuje stanowiska ,i nie przyjeżdża na łowisko i nie odwołuje rezerwacji , proszę telefonicznie sprawdzać dostępność stanowisk wedkarskich ,  szczególnie w weekendy czesto są wolne stanowiska pomimo tego że w rezerwacjach są wszystkie zajęte.
 • Rezerwacja stanowiska przestaje  obowiązywać  pół godziny po terminie , o ewentualnych spóźnieniach prosze powiadamiać telefonicznie gospodarza łowiska.   
 • Regulamin
 • Cennik
 • Mapa Głębokości
 • Opis łowiska
 • Okazy Oleśnika
 • Porady Ichtiologa
 • Zarybianie łowiska